IURISTUDENTIA

Treća studentska tribina Fakulteta pravnih nauka "Iuristudentia" biće održana u četvrtak, 25. aprila u Galeriji UDG, sa početkom u 12.30 časova.

Tema tribine je “POL, ROD I REPRODUKTIVNA PRAVA”, na kojoj će govoriti najprije gost tribine prof.dr Ivana Jelić, sudija Evropskog suda za ljudska prava u Strazburu, a zatim panelisti Bojana Jokić i Arijan Musić, uz moderaciju Nikole Vojinovića.

Kako svaka tribina svog umjetničkog prijatelja, ovoga puta to je savjetnik tribine dr Nikola B. Šaranović, pjesmama iz knjige "Pohvala pustinji, pod naslovom "Roditeljski diptih".

Tribina je zamišljena kao autonomna studentska inicijativa i forum za diskusiju o pitanjima iz širokog spektra tema.

Njen naziv je složenica od iuris i student, sa asocijacijom na jurisprudenciju kao pravnu nauku. Cilj je da studenti, umjesto pasivnih primalaca znanja, simbolički budu stvaraoci prava.

Dobrodošli da svojim prisustvom i učešćem na tribini uveličate njeno treće izdanje.