IURISTUDENTIA

Druga studentska tribina Fakulteta pravnih nauka "Iuristudentia" biće održana u petak, 29. marta u Galeriji UDG, sa početkom u 12.30 časova.

Tema tribine je “PRAVO I ETIKA – SULA RADOV, NAŠ SAVREMENIK”, na koju će govoriti najprije gost tribine dr Branislav Radulović, predsjednik Udruženja pravnika Crne Gore i predsjedavajući Osnivačke skupštine Fondacije “Sula Radov”, a zatim panelisti Bogdan Malavrazić (FPN), Jovan Cebalović (HS), uz moderaciju Luke Lakovića (FIST).

Tribina je zamišljena kao autonomna studentska inicijativa i forum za diskusiju o pitanjima iz širokog spektra tema.

Njen naziv je složenica od iuris i student, sa asocijacijom na jurisprudenciju kao pravnu nauku. Cilj je da studenti, umjesto pasivnih primalaca znanja, simbolički budu aktivni stvaraoci prava.

Takođe svaka tribina svog umjetničkog prijatelja, umjetnički izraz, a ovoga puta to je prof. dr Sonja Tomović-Šundić sa dramom “Sula Radov i četiri Petrovića”.

Pozivaju se studentkinje i studenti da svojim prisustvom i učešćem na tribini uveličaju njeno drugo izdanje.