XI UDG Maraton

Fakultet za sportski menadžment i Studentsko sportsko društvo UDG organizuju tradicionalni XI UDG Maraton.

UDG Maraton se tradicionalno održava 4. aprila na Dan studenta, a slogan ovogodišnjeg Maratona je „United we Dare to Grow“.
Zato što UDG Maraton nije samo sportsko takmičenje, već prilika da upoznamo sebe i druge i zajedno rastemo na temeljima zdravih sportskih vrijednosti.

RASPIS TAKMIČENJA I VAŽNE INFORMACIJE:

Datum i mjesto: Četvrtak, 04. april 2024. godine, kampus oko UDG-a.

Ko može da učestvuje: Pravo učešća imaju svi studenti, saradnici, profesori i zaposleni na Univerzitetu Donja Gorica.

Discipline za muškarce i žene su trke na:
1.000m
3.000m
5.000m
10.000m

Satnica:
10.00-11.30 Podizanje startnih brojeva
11.30-12.00 Zagrijavanje
12.00 Start trke
13.20 Kraj trke i svečano uručenje nagrada

Način prijave: Za studente, saradnike i profesore način prijave je ptem studentskog odnosno predavačkog panela i nove kreirane opcije „E-prijava za događaje“.

Dok se ostali zaposleni koji nemaju pristup panelu mogu prijaviti slanjem maila na sportska.olimpijada@udg.edu.me
.

Prijave će trajati do srijede 3. aprila do 23:59h.

Nagrade: Svi osvajači prva 3 mjesta u muškoj i ženskoj konkurenciji će dobiti diplome i knjige, dok će pobjednici/pobjednice najzahtijevnije trke na 10.000m dobiti i novčanu nagradu.

Dodatne informacije: Podloga za trčanje je asfalt, trka je kružna, a jedan krug iznosi 1.000m.