IZDAVAČKA DJELATNOST FAKULTETA PRAVNIH NAUKA

Fakultet pravnih nauka ima bogatu izdavačku djelatnost koju realizuje kroz tri različita segmenta i to:
1. Časopis STUDIA IURIDICA MONTENEGRINA.
U pitanju je naučni časopis koji izlazi dva puta godišnje i koji je indeksiran u bazama EBSCO i CEEOL. U časopisu se objavljuju naučni članci, prikazi i prilozi iz pravne istorije Crne Gore. Zamišljen je kao pravni časopis opšteg tipa u kojem se objavljuju prilozi sa područja svih pravnih i srodnih nauka. Jedna od osnovnih uređivačkih orijentacija je nastojanje da se pridobije što više saradnika van granica Crne Gore i van kruga onih koji su i inače vezani za djelatnost fakulteta. Više o časopisu na https://studiaiuridica.me/

2. Edicija PRAVNA MISAO
U okviru edicije Pravna misao objavljuju se knjige i monografije namijenjene studentima prava i široj stručnoj javnosti, sa nastojanjem da ponudi ono što nedostaje pravnoj literaturi u Crnoj Gori. Do sada su u okviru ove edicije objavljena sljedeća izdanja:
- Rodoljub Etinski, Tumačenje međunarodnih ugovora: Pravila i praksa, 2020;
- Emir Ćorović, Osnovi prekršajnog prava Crne Gore, 2021;
- Stanko Bejatović, Posebni i pomoćni krivični postupci, 2021.

3. Edicija PRIRUČNICI I KOMENTARI
Edicija Priručnici i komentari nastala je kao odgovor na nedostatak stručne literature iz pojedinih oblasti prava u Crnoj Gori. U okviru ove edicije objavljuje se literatura namijenjena pravnicima praktičarima, kandidatima za polaganje pravosudnog, državnog, stručnog ispita i dr. Do sada u okviru ove edicije objavljena su sljedeća izdanja:
-Mladen Vukčević, Ustavni sistem i organizacija pravosuđa – Priručnik za polaganje pravosudnog ispita, 2021;
-Slobodan Stojanović, Građansko procesno pravo – Priručnik za polaganje pravosudnog ispita, 2021.

Više informacija o našim izdanjima možete dobiti putem e-mail adrese: fpn@udg.edu.me